pro-cycling.org
Yoann Offredo zapłaci grzywnę za udział w wypadku
napisał: Artur Pierzyński (2017-11-25 22:40:16).

Francuski sąd wydał wyrok, zgodnie z którym Yoann Offredo będzie musiał zapłacić 700 euro kierowcy, który uczestniczył w kwietniu w wypadku z kolarzem. Żeby było sprawiedliwie, kierowca zapłaci Yoannowi tę samą kwotę.Fot. Yoann Offredo


Francuz wstawił na swoim profilu facebookowym zdjęcie z zakrwawioną twarzą. Obrażeń doznał na skutek wypadku podczas treningu. Jak twierdzi został zaatakowany nożem i kijem baseballowym.

-Rezultat: złamany nos, obite żebro i siniaki na całym ciele - brzmiał kwietniowy wpis. - Poza ranami fizycznymi jestem mocno zaszokowany. Nie jestem zły, jestem po prostu smutny, bo okazuje się, że ten piękny sport, który kocham jest zbyt niebezpieczny i nie chcę, żeby moje dzieci go uprawiały. Wyjeżdżasz rano na trening i nie wiesz czy wrócisz do domu.

Artykuł zamieszczony w gazecie L’Equipe sugerował, że samochód otarł się o Offredo i jego kolegów, a kłótnia z kierowcą pogorszyła całą sytuację. Sędzia stwierdził, że Francuz zaatakował kierowcę samochodu i jego pasażera i zasądził karę 700 euro grzywny. Inny kolarz jadący z Yoannem musi zapłacić 200 euro. Kierowca i pasażer samochodu zostali również uznani jako winni całemu zdarzeniu i także muszą zapłacić karę w wysokości 700 euro.