pro-cycling.org
Fabio Aru planuje sezon
napisał: Mateusz Dudek (2017-11-26 21:52:10).

Fabio Aru przygotowujący się do nowego sezonu, w którym reprezentować będzie barwy UAE Team Emirates planuje kalendarz startów. Mistrz Włoch przyznaje, że jeśli chodzi o start w Wielkich Tourach to w 2018 roku prawdopodobnie pojedzie w Giro i Vuelcie.Fot. Astana/ BettiniPhoto


27-latek w ostatnim sezonie początkowo planował wystartować w setnej edycji Giro, która rozpoczynała się na Sardynii gdzie Aru się urodził. Niestety w trakcie przygotowań do tego startu doznał kontuzji, która uniemożliwiła mu start we Włoszech. W związku z tym Aru zdecydował się na start w Tourze gdzie m.in wygrał etap, a cały wyścig zakończył na 5. miejscu. W sierpniu wystartował jeszcze w hiszpańskiej Vuelcie, w której był 13. Jak sam przyznaje stęsknił się już za Giro i w przyszłym sezonie planuje powalczyć o Rosa Corsa.

- Tak, zamierzam wystartować w Giro. Słyszałem, że start we Włoszech rozważa też Chris Froome. On jest wielkim kolarzem. Mam nadzieję, że pojawi się na Giro co jeszcze bardziej podniesie prestiż wyścigu. A po za tym bardzo lubię jak jest duża konkurencja - przyznał Aru w rozmowie z La Gazzetta dello Sport.

Włoch jest cały czas na etapie planowania z nowym zespołem kalendarza startów na cały przyszły sezon.

- Jestem pewien, że pojadę w Abu Dhabi Tour choć nie wiem czy to będzie mój debiut w UAE Team Emirates. Potem wystartuję w Tirreno-Adriatico, Mediolan-San Remo i Volta a Catalunya. Nie wiem jeszcze gdzie wystartuję między dwoma ostatnimi wyścigami. Ważny będzie także start w Tour of the Alps ponieważ jeden z etapów pojedzie po trasie przyszłorocznych mistrzostw świata w Innsbrucku. Chciałbym też zadebiutować w Liege-Bastogne-Liege. Obowiązkowym punktem przed mistrzostwami będzie też Vuelta.

Aru przy okazji podziękował swojemu byłemu zespołowi, któremu tak wiele przecież zawdzięcza.

- Astana pomogła mi zreazliować marzenie gdy pięć lat temu podpisali ze mną zawodowy kontrakt. Dużo się nauczyłem i jestem wdzięczny za czas, który razem spędziliśmy, ale nadszedł czas aby zmienić zespół i zdobyć nowe doświadczenie. Po wygraniu Vuelty i drugim miejscu w Giro moje umiejętności poszły w górę. W nowym zespole oczekiwania będą wyższe podobnie jak moje oczekiwania - zakończył Włoch.