pro-cycling.org
Podsumowanie przełajowego weekendu 25-26.11.17
napisał: Mateusz Pikos (2017-11-26 22:09:28).

Po luźniejszym weekendzie przed tygodniem w przełajowym świecie w tym tygodniu byliśmy świadkami powrotu do ścigania z przytupem. Poniżej zamieszczamy zbiór najważniejszych doniesień z tras przełajowych, gdzie w minionych dniach rywalizowali błotniacy.Fot. Polski Związek Kolarski | Dariusz Krzywański


Przełajowy Puchar Świata #5 - Zeven

Wyniki 5. rundy przełajowego pucharu świata 2017/2018

W sobotę specjaliści od ścigania na rowerach z barankiem po bezdrożach zgromadzili się w niemieckim Zeven. Wyścig kobiet zakończył się pewnym zwycięstwem Sanne Cant. Belgijka w tęczowym trykocie wyprzedziła o 12 sekund Brytyjkę – Helen Wyman. Podium uzupełniła Katherine Compton.

Wśród mężczyzn w ślady koleżanki z reprezentacji poszedł startujący także w koszulce mistrza świata Wout Van Aert. Belg wykorzystał problemy natury technicznej swego odwiecznego rywala – Mathieu Van Der Polea, który przekroczył linię mety na drugim miejscu. Podium uzupełnił drugi z Belgów – Toon Aerts, który finiszował zaledwie 3 sekundy za Holendrem. Start w Zeven był dla Marka Konwy tegorocznym debiutem zmaganiach pucharu świata. Mistrz Polski zakończył je na 33. pozycji.


ORLEN Puchar Polski #8 - Toszek

Wyniki 8. rundy ORLEN Puchar Polski 2017/2018

Sobota na krajowym podwórku upłynęła pod znakiem wyścigu rozgrywanego w Toszku. Wśród pań po raz kolejny wysoką formę na tle rywalek zasygnalizowała Kinga Kalembkiewicz (KLKS Azalia Brzóza Królewska), która wyprzedziła drugą Barbarę Borowiecką (KS Niewidomych Omega) o ponad pół minuty. Trzecie miejsce wywalczyła klubowa koleżanka triumfatorki – Brygida Piersiak.

Wśród panów jako pierwszy linię mety przeciął niezagrożony Adam Żuber. Strata 38 sekund tego dnia dała Patrykowi Kosteckiemu (Domin Sport) drugą pozycję. Na przyjazd trzeciego zawodnika na metę przyszło zgromadzonym w Toszku czekać jeszcze ponad półtorej minuty, okazał się nim Mariusz Gil (Euro Bike Kaczmarek Electric Team).


DVV verzekeringen trofee #2 - Hamme

Wyniki 3. rundy DVV verzekeringen trofee - Hotondcross 2017/2018

Dzień po pucharze świata czołówka zgromadziła się w flamandzkim Hamme, gdzie rozegrano Flandriencross. Wśród pań dominację w ostatnich dniach potwierdziła Sanne Cant. Za plecami mistrzyni świata z Belgii rozegrała się walka o drugą lokatę pomiędzy dwoma Amerykankami. Zwycięsko z niej wyszła Ellen Noble, która nieznacznie wyprzedziła Katherine Compton.

Wyścig mężczyzn okazał się udanym odwetem za sobotnie niepowodzenia Mathieu Van Der Poela. Holender nie dał szans rywalom i wyprzedził ostatecznie o ponad pół minuty Wouta Van Aerta. Na najniższy stopień podium wskoczył drugi z Belgów – Michael Vanthourenhout.


ORLEN Super Puchar Polski - Gościęcin

Wyniki ORLEN Super Pucharu Polski 2017

Niedziela nad Wisłą to przede wszystkim Bryksy Cross. Impreza rozgrywana od niemal ćwierć wieku nieopodal Kędzierzyna Koźla zyskała już miano kultowej. Wyścig kobiet zdominowały zawodniczki zza południowej granicy. Po pewne zwycięstwo sięgnęła Słowaczka – Tatiana Jasekova (Bikepro SK). Druga Katerina Mudrikova (ACK Stara Ves Nad Ondrejnici) z Czech zameldowała się na mecie po blisko minucie. Trzecie miejsce zajęła najlepsza z Polek – Kinga Kalembkiewicz.

Wyścig mężczyzn to z kolei trzeci start w kraju i trzecie zwycięstwo Marka Konwy (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team). Ze stratą 48 sekund na metę wpadł Lubomir Petrus (Ethic Sport) z Czech. Miejsce na najniższym stopniu podium podobnie jak dzień wcześniej w Toszku wywalczył Mariusz Gil (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), który na pokonanie trasy potrzebował minutę i 39 sekund więcej niż mistrz Polski.