pro-cycling.org
Kolejny pożar welodromu w Rio
napisał: Mateusz Dudek (2017-11-27 13:04:13).

Nie minęły cztery miesiące od pierwszego pożaru, który poważnie zniszczył tor kolarski w Rio zbudowany na igrzyska w 2016 roku, a w niedzielę wybuchł kolejny pożar ponownie spowodowany lampionem.Fot. Sidney White


Jak poinformowały służby pożar, który ponownie wybuchł na dachu toru pojawił się w niedzielę około północy. Twierdzą, że przyczyna drugiego w przeciągu czterech miesięcy pożaru jest taka sama. Na dachu miał ponownie wylądować miał chiński lampion. Na szczęście i tym razem w pożarze nikt nie ucierpiał.

- Pożar wybuchł około północy a akcja została zakończona po godzinie piątej rano. Dachu welodromu ponownie został uszkodzony, ale konstrukcja budynku nie została naruszona - powiedział rzecznik straży pożarnej.

Po pierwszym pożarze w lipcu brazylijski minister sportu Leonardo Picciani nazwał wówczas całe zdarzenie absurdalnym i dodał, że w parku olimpijskim takowych lampionów spadło wtedy dużo więcej, choć na szczęście nie spowodowały one kolejnych strat.

Zbudowany za 45 milionów dolarów tor od czasu igrzysk olimpijskich był używany niezwykle rzadko. W najbliższą niedzielę na torze miał odbyć się turniej judo. Ze względu na ponowne zniszczenie, impreza została odwołana.