pro-cycling.org
Firmy Boels i Dolmans w peletonie na dłużej
napisał: Magda Tkacz (2017-12-01 19:59:01).

Firmy Boels-Dolmans postanowiły przedłuzyć kontrakt z kobiecą druzyną i pozostaną w damskim peletonie o 2020 roku. Dolmans jest z kolarkami od 2010, kiedy to postała ekipa, natomiast Boels rozpoczęło wsparcie od 2012 roku.Fot. Boels-Dolmans Cycling TeamŚmiało można powiedzieć, że ekipa Boels-Dolmans utrzymuje wysoki poziom i należy do najlepszych kobiecych drużyn. Zawodniczki tejże grupy zdominowały w tym roku Kobiecy WorldTour, to przede wszystkim dobre występy Anny Van Der Breggen, Megan Guarnier, Christine Majerus, czy Polki Katarzyny Pawłowskiej.

Firma Dolmans jest obecna jako tytularny sponsor drużyny od 2010 roku, Boels dołączyło dwa lata później. Dzisiaj wiadomo, że obie marki pozostaną w kobiecym peletonie do 2020 roku. Sezon zakończony 29 zwycięstwami był dobrym argumentem, aby utrzymać współpracę. - Świętujemy wszystkie nasze osiągnięcia razem i uważam, że jest to przykład atmosfery w zespole. Cieszę się, że nasza współpraca z zespołem będzie kontynuowana przez kolejne dwa lata. Nadal pragniemy większego sukcesu - powidział Erwin Janssen, właściciel Dolmans Landscaping Group.

W przyszłym sezonie w barwach Boels-Dolmans nie zobaczymy już Katarzyny Pawłowskiej, natomiast do drużyny dołączyła inna z Polek, Anna Plichta.