pro-cycling.org
Bouhanni: Omal nie straciłem wzroku
napisał: Artur Pierzyński (2017-12-04 21:17:37).

Nacer Bouhanni przyznał, że w wyniku wypadku kraksy podczas tegorocznego Tour de Yorkshire niemal stracił wzrok. Jak twierdzi kolarz, podczas kontynuowania ścigania nie stanowił zagrożenia dla innych zawodników.Fot. Agnieszka Małgorzata Torba | Młoda Photography


W wyniku wypadku, który miał miejsce osiem miesięcy temu podczas trzeciego etapu wyścigu Tour de Yorkshire Nacer stracił przytomność i potrzebował kilku miesięcy rekonwalescencji po wstrząsiu mózgu. Jak się okazuje powrót do zdrowia mógł trwać znacznie dłużej.

-Poważnie upadłem 30 maja podczas Tour de Yorkshire i nikt nie wiedział, że oprócz wstrząsu mózgu miałem uszkodzony nerw w oku. Krótko mówiąc, nie widziałem dobrze, a kiedy byłem zmęczony, widziałem podwójnie. Ogólnie rzecz biorąc, prawie straciłem wzrok - powiedział Bouhanni. - Podwójne widzenie na szczęście rzadko zdarzało mi się podczas wyścigu, ale zapewniam, że nie stanowiłem zagrożenia podczas sprintów. We wszystkich wyścigach po Tour de Yorkshire byłem zawsze czujny i skoncentrowany.

Po wypadku Francuz zaliczył kilka sukcesów w trakcie sezonu zajmując kilkukrotnie lokaty w pierwszej dziesiątce podczas Tour de France i zdobywając trzy zwycięstwa w mniejszych francuskich wyścigach.

-Zapewniono mnie, że odzyskam wzrok na sto procent. Według opinii lekarzy po upadku, mój powrót do zdrowia powinien trwać 12 miesięcy, więc rozumiecie moje zadowolenie na wieść, że po siedmiu miesiącach jest już wszystko w porządku - dodał Nacer.