pro-cycling.org
Przemysław Niemiec na dłużej w UEA Team Emirates
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-12-05 12:48:29).

Długo trzeba było czekać na tę informację, ale w końcu jest. Przemysław Niemiec przedłużył na kolejny rok swój kontrakt z drużyną UAE Team Emirates.Fot. Vuelta Ciclista a la Provincia de San Juan


Wszystko wskazywało już na to, że nie zobaczymy Przemka Niemca w peletonie WorldTouru w przyszłym roku. Tygodnie mijały, a wieści na temat jego nowego kontraktu nie nadchodziły, co również zwiastować mogło nieoczekiwany koniec kariery. Na dodatek drużyna UEA Team Emirates, w której Niemiec ścigał się w tym sezonie, na początku listopada ogłosiła zamknięcie składu na sezon 2018.

Jak się jednak teraz okazuje, skład wcale taki sztywny nie był, a prowadzone pomiędzy Polakiem, a drużyną rozmowy ostatecznie zakończyły się sukcesem i obie strony podpisały kontrakt na najbliższe 12 miesięcy.

37-latek rozpoczął swoją zawodową karierę w 2001 roku we włoskim zespole Amore & Vita - Beretta, w którym ścigał się przez wiele lat. Od 2011 roku związany był z Lampre, którego kontynuacją jest właśnie UAE Team Emirates.