pro-cycling.org
Filip Maciejuk w Leopard Cycling
napisał: Magda Tkacz (2017-12-05 22:45:26).

Brązowy medalista mistrzostw świata na czas w juniorach Filip Maciejuk odchodzi z Mostostalu Puławy i wstępuje w szereg zawodników Leopard Cycling, gdzie jest już jeden Polak, Szymon Rekita.Fot. Polski Związek Kolarski | Szymon Gruchalski
Filip Maciejuk ma zaledwie 18 lat i kolejnym sezonem rozpocznie ściganie w młodzieżowcach. Do tej pory ścigał się w barwach Mostostalu Puławy, gdzie sięgał po pierwsze zwycięstwa - miedzy innymi na Nutella Mini Tour de Pologne, etapówkach w kategorii junior młodszy, zwyciężył w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, był również medalistą Mistrzostw Polski oraz Górskich Mistrzostw Polski. Na zagranicznych startach reprezentował w biało - czerwonym trykocie kadrę narodową.

Po tych mniejszych i większych sukcesach przyszedł czas na juniorskie mistrzostwa świata, gdzie Maciejuk wywalczył brązowy medal w jeździe indywidualnej na czas. Niestety start wspólny zakończył się dla młodego zawodnika pechowo, złamanym obojczykiem. Jednakże wrześniowy sukces zaowocował zagranicznym kontraktem z Leopard Cycling. W barwach tej ekipy kolarz z Puław spędzi pierwszy rok młodzieżowca, dołączając do Szymona Rekity.