pro-cycling.org
Nicola Ruffoni z 4-letnią dyskwalifikacją
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-12-14 19:52:16).

Nicola Ruffoni, który tuż przed tegorocznym Giro d'Italia zaliczył dopingową wpadkę, dopiero na początku maja 2021 roku będzie mógł wznowić swoją kolarską karierę. Włoch otrzymał 4-letnią dyskwalifikację.Fot. Bardiani CSF | BettiniPhoto


Na dzień przed startem setnej edycji Giro d'Italia w mediach pojawiły się informacje o dopingowej wpadce dwóch zawodników ekipy Bardiani-CSF, która na różowy wyścig wybierała się dzięki dzikiej karcie otrzymanej od organizatorów. Czarnymi bohaterami newsów byli Stefano Pirazzi i Nicola Ruffoni, u których stwierdzono ślady stosowania środka GHRP stymulującego produkcję hormonu wzrostu.

Obydwaj kolarze w trybie natychmiastowym wyrzuceni zostali zwolnieni przez swoją grupę, jednak na dalsze konsekwencje poczekać musieli kilka miesięcy. Na początku października pojawiła się informacja o nałożeniu kary 4 lat dyskwalifikacji na Pirazzego, a dziś potwierdzono, że na taki sam okres czasu zawieszony został Ruffoni. Do rywalizacji będą mogli wrócić 3 maja 2021 roku - wówczas Ruffoni będzie miał 21, a Pirazzi 34 lata.