pro-cycling.org
Ramunas Navardauskas wrócił do zdrowia
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-12-15 14:22:17).

Wygląda na to, że Ramunas Navardauskas zdołał już powrócić do pełni zdrowia po zabiegach na sercu, jakie przeszedł kilka miesięcy temu i może szykować się do nowego sezonu.Fot. Bahrain-Merida


Miniony sezon dla kolarza Bahrain-Merida okazał się bardzo krótki. Zakończył się już w czerwcu, kiedy to z powodów zdrowotnych Navardauskas wycofał się z Criterium du Dauphine. Po serii badań udało się ustalić, że 29-latek cierpi na arytmię. Za najlepszą formą leczenia w tym przypadku uznano ablację podczas której za pomocą prądu dokonuje się celowego uszkodzenia wybranych miejsc, które przyczyniają się po arytmii. Zabieg przeprowadzony został we wrześniu w Monachium.

Po długich tygodniach rekonwalescencji lekarze wydali w końcu opinię, że wszystko wygląda już dobrze i Litwin dostał zielone światło do wznowienia treningów i rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu. Navardauskas przeszedł już wszystkie testy wydolnościowe, określające jego aktualną dyspozycję i nakręca kilometry w Chorwacji. Jego pierwszym wyścigiem po długiej przerwie będzie styczniowy Santos Tour Down Under.