pro-cycling.org
Froome zatrudnia byłych prawników Contadora
napisał: Artur Pierzyński (2017-12-15 23:09:19).

Nie cichnie sprawa nadużycia Salbutamolu przez Chrisa Froome’a podczas tegorocznej Vuela a Espana. Brytyjczyk zatrudnił jednego z najmocniejszych w sportowym świecie prawników.Fot. Team Sky


Chris Froome (Team Sky) walczy o swój autorytet i zatrudnił w swojej obronie prawników z Morgan Sports Law, która w przyszłości reprezentowała już między innymi Lizzie Deignan, Sergio Henao, Alberto Contadora czy Johana Bruyneela, a jej właściciel Mike Morgan zyskał dzięki temu miano najlepszego sportowego prawnika w 2017 roku. Jego kancelaria walczyła już także w sprawie tenisistki Marii Sharapovej, biegaczki Veroniki Campbell-Brown czy piłkarza Mamadou Sakho, broniąc wszystkich w sprawie stosowania dopingu. Pierwsza wielka sprawa prowadzona przez Morgan Sports Law w świecie kolarskim dotyczyła El Pistolero, któremu w rezultacie udowodniono stosowanie Clenbuterolu, a Sąd Arbitrażowy (CAS) wydał wyrok dwóch lat zawieszenia dla Hiszpana.

Nad Froomem również wisi ryzyko dwuletniej dyskwalifikacji i utraty tytułu zwycięzcy tegorocznej hiszpańskiej vuelty tym bardziej, że pozytywny wynik dały próbki A i B. Brytyjczyk co prawda miał TUE (zezwolenie stosowania dla celów terapeutycznych) na Salbutamol, jednak musi wyjaśnić tak wysoką zawartość substancji w swoim organizmie. Chris został poinformowany o pozytywnym wyniku testu 20 września, ale dopiero teraz ujawniono ten fakt. Sam kolarz zaprzecza nieprawidłowościom zasłaniając się stosowaniem leku na astmę, jednak dwukrotne przekroczenie dozwolonej ilości leku w organizmie wymaga wytłumaczenia. Jeśli w trakcie dochodzenia okaże się, że próbka krwi Froome’a zawiera mniejszą ilość Salbutmolu, Chris śladem Diego Ulissi może otrzymać czasowy zakaz udziału w wyścigach.