pro-cycling.org
Kolejna tragiczna śmierć kolarza
napisał: Mateusz Dudek (2017-12-22 13:46:14).

Australijski kolarz Jason Lowndes zginął tragicznie po tym jak został potrącony przez samochód podczas trenignu w Bendigo.

Kariera 23-latka nabrała rozpędu w 2015 gdy dołączył do kontynentalnej ekipy Garneau-Québecor. W 2016 roku ścigał się w pro-kontynentalnej amerykańskiej ekipie Drapac. W tamtym sezonie zajął szóste miejsce w wyścigu młodzieżowców podczas mistrzostw świata w Katarze. W ostatnim sezonie już jako zawodowiec reprezentował barwy Israel Cycligng Academy kończąc na podium m.in etapy Tour of Austria czy Tour of Korea. To własnie Izraelska ekipa jako pierwsza poinformowała dziś o tragicznej śmierci Lowndesa. Australijczyk został potrącony podczas treningu w okolicach Bendigo gdzie mieszkał i mimo przetransportowania do szpitala zmarł.

- Jesteśmy głęboko zasmuceni wiadomością o tragicznej śmierci naszego przyjaciela, kolarza i członka zespołu, Jasona Lowndesa. Jason, który 8 dni temu świętował 23 urodziny został potrącony przez samochód podczas treningu w okolicach rodzinnego miasta Bendigo. Jason ścigał się w barwach Israel Cycling Academy w sezonie 2017 i jego uśmiechu, radości z życia oraz serdeczności będzie nam bardzo brakować. Pragniemy przekazać głębokie kondolencje rodzinie oraz przyjaciołom Jasona. Do widzenia przyjacielu. - możemy przeczytać w komunikacie Israel Cycling Academy.

W przyszłym sezonie Lowndes miał ścigać się w barwach kontynentalnej ekipy JLT Condor.

Fot. Israel Cycling Academy