pro-cycling.org
Udana zbiórka pieniędzy na kontakt Romaian Le Roux
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-12-24 17:28:37).

Po rozwiązaniu się francuskiej grupy Armee de Terre na bruku zostało wielu zawodników. Jednym z nich był Romain Le Roux, który postanowił jednak w bardzo niecodzienny sposób zawalczyć o kontrakt.

Le Roux zdecydował się zwrócić o pomoc bezpośrednio do ludzi, którzy mogli dokonywać wpłat finansowych na poczet przyszłego kontraktu zawodnika, który za wszelką cenę chciał pozostać w zawodowym peletonie. 25-latek, dzięki zaangażowaniu fanów, zdołał zebrać poprzez społecznościową zrzutkę ponad 40 tysięcy euro.

Zaangażowanie i pomysłowość Francuzka zrobiły nie lada wrażenie na szefach zespołu Fortuneo - Samsic, które zdecydowało się wejść z nim w deal i dopisało go do swojego składu na nadchodzący sezon.

- Romain potwierdził, że wysokim poziom i profesjonalizm prezentuje nie tylko na rowerze, ale także poza nim. Zrobił na nas wrażenie i nie mogliśmy pozostać obojętni na to, czego dokonał. Choć kwota, którą zebrał, pokryje jedynie 2/3 kosztów kontraktu, nie mieliśmy wątpliwości, że musimy zaproponować mu miejsce w drużynie - powiedział dyrektor generalny Fortuneo-Samsic, Emmanuel Hubert.