pro-cycling.org
Boogerd powraca do Roompot-Nederlandse Loterij
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-12-24 17:46:14).

Po dwuletniej przerwie na "odsiadkę" dopingowego zawieszenia za grzechy z przeszłości, Michael Boogerd ponownie podejmie się roli dyrektora sportowego w rodzimej ekipie.

45-letni obecnie Holender swoją zawodową karierę kolarską zakończył w 2007 roku, ale dopiero wiele lat później oficjalnie przyznał się, że przez sporą część okresu, w którym się ścigał, stosował doping. Z tego powodu Międzynarodowa Unia Kolarska wszczęła postępowanie, w wyniku którego w styczniu 2016 roku Michael Boogerd został zawieszony na dwa lata.

W momencie, gdy rozpoczęła się jego kara, sprawował funkcję dyrektora sportowego prokontynentalnej drużyny Roompot, która od razu zapowiedziała, że mimo iż musi rozstać się z Boogerdem, to w przyszłości z chęcią ponownie skorzysta z jego wiedzy i doświadczenia. Teraz deklaracja ta znalazła pokrycie w czynach, bowiem zespół zapowiedział wznowienie od stycznia 2018 roku współpracy z byłym kolarzem.

- Doświadczenia i wiedza Michaela, zarówno te pozytywne, jak i negatywne, w połączeniu z jego pasją do tego sportu zawsze będą dla nas wartością dodaną - powiedział menadżer drużyny Michael Zijlaard. - Wszyscy zawodnicy, którzy mieli już okazję z nim pracować w naszym zespole, z entuzjazmem przyjęli informację o jego powrocie. Również nasi partnerzy popierają tę decyzję.