pro-cycling.org
Tour de France ponownie bez Coquarda?
napisał: Magda Tkacz (2017-12-27 22:48:12).

Sześć zespołów walczy o przyznanie dzikiej karty, pozwalającej na start w Tour de France 2018. Pośród ekip jest między innymi drużyna Vital Concept, w barwach której jeździ Bryan Coquard chcący powrócić na szosy Wielkiej Pętli.Fot. Team Direct Energie


25- letni Bryan Coquard (Vital Concept) stawał już na etapowym podium Tour de France, w 2015 i 2016 roku. Niestety jego ówczesna drużyna Direct Energie nie otrzymała w 2017 roku tak zwanej "dzikiej karty" i zabrakło Francuza na Wielkiej Pętli. Start Coquarda i w kolejnym sezonie stoi pod znakiem zapytania, a to dlatego, że o pozwolenie walczy sześć drużyn: Cofidis, Direct Energie, Fortuneo-Oscaro, Delko-Marseille Provence KTM, Vital Concept i Wanty-Groupe Gobert, a zdobyć je mogą jedynie 4 grupy.

Oczywiście każda z drużyn równie mocno zapewnia o swojej sile i argumentuje, dlaczego właśnie ona ma otrzymać dziką kartę. Organizatorzy Tour de France zapowiadają natomiast, że nie chcą trzymać ekip w niepewności aż do marca, ponieważ muszą pozwolić zaplanować im program startów. Każda z oczekujących grup ma na swoim koncie osiągnięcia, które nie ułatwiają zadania, ale na ostateczny werdykt będziemy musieli jeszcze zaczekać. Prawdopodobnie w rozstrzygnięciu wątpliwości pomogą pierwsze starty, w których wezmą udział wymienione drużyny.