pro-cycling.org
Nietrafiona koszulka Fabio Aru
napisał: Magda Tkacz (2018-01-02 20:38:49).

Wraz z początkiem roku drużyny zaczęły publikować informacje i zdjęcia co do nowych strojów i sprzętu. Pojawiła się także fotografia, na której to widać Fabio Aru (UAE Team Emirates) w koszulce mającej ukazywać zdobyty przez niego tytuł mistrza Włoch. Niestety koszulka nie wygląda spektakularnie i ciężko odróżnić ją od normalnej wersji stroju.Fot. UAE Team Emirates


Nowy rok, transfery i nowe wersje teamowych strojów oraz odwieczny problem jak wkomponować flagę, mającą symbolizować tytuł mistrza kraju. Z tym samym problemem napotkała się drużyna UAE Team Emirates, projektując komplet dla Fabio Aru, mistrza Włoch. Póki co jego koszulka wygląda niemalże tak samo, co reszty zawodników, a jedynym odróżnieniem jest zamiana trójkolorowego wzorku na dole koszulki na flagę.

Jak zapewnia Aru, jest to jedynie zastępczy projekt i przed swoim pierwszym startem otrzyma zmienioną wersję, która będzie bardziej widoczna i adekwatna co do jego mistrzowskiego tytułu. Dodatkowo Włoch nadmienia, że "prawdziwa" koszulka będzie elegancka i piękna. - Podstawowe zasady się nie zmienią, ale ostateczna wersja będzie szerzej przedstawiała kolory, bardziej widoczna i będzie przebiegać na całej długości ciała, pojawi się również na mankietach i skarpetkach, szanując tym samym wytyczne włoskiej federacji - powiedział menedżer UAE Team Emirates, Giuseppe Saronni.