pro-cycling.org
Dennis oraz Garfoot mistrzami Australii w jeździe na czas
napisał: Mateusz Dudek (2018-01-05 15:29:46).

Rohan Dennis (BMC Racing Team) oraz Katrin Garfoot po raz trzeci z rzędu zdobyli tytuły mistrzów Australii w jeździe indywidualnej na czas w kategorii elity mężczyzn oraz kobiet. W kategorii młodzieżowców również trzeci raz z rzędu mistrzem został Calum Scotson (Mitchelton-Scott).

Wyniki Mistrzostw Australii w jeździe indywidualnej na czas

Rywalizacja australijskich specjalistów od jazdy na czas rozpoczęła się w czwartek w Buninyong nieopodal Melbourne. Jako pierwsi rywalizowali juniorzy gdzie mistrzem został Luke Plapp. Później do rywalizacji na dystansie 29,5 km ruszyli młodzieżowcy. Po raz trzeci z rzędu mistrzem został Calum Scotson (Mitchelton-Scott), który pokonał trasę w czasie 39:21. Na drugim miejscu uplasował się kolega z ekipy Scotsona, Samuel Jenner, który stracił 7 sekund. Na najniższym stopniu podium uplasował się Jason Lea (Bennelong SwissWellness Cycling Team p/b Cervelo).

W piątek rywalizacja o medale rozpoczęła się od rywalizacji juniorek, a mistrzynią została Sarah Gigante. Po nich przyszła pora na rywalizację elity kobiet oraz mężczyzn. Wśród pań ponownie bezkonkurencyjna okazała się Katrin Garfoot, która dystans 29,5 km pokonała w 41:45 i po raz trzeci z rzędu zdobyła złoto w tej konkurencji. Druga była Lucy Kennedy (Mitchelton-Scott), która do 36-latki straciła 2:29. Podium uzupełniła Shara Gillow (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope).

Na zakończenie o medale walczyli panowie. Tutaj podobnie jak wśród pań po raz trzeci z rzędu po mistrzostwo sięgnął Rohan Dennis (BMC Racing Team), który z dystansem 40,9 km rozprawił się w czasie 51:14. Wicemistrzem został Luke Durbridge, który zanotował czas 52:22. Po brąz sięgnął z kolei Richie Porte (BMC Racing Team).

- Jestem bardzo szczęśliwy. Dzisiejsza rywalizacja była dla mnie zupełnie inna niż poprzednio,a związane jest to z przygotowaniami. Ostatnio dużo więcej czasu spędziłem w Europie i nie byłem pewien jak mój organizm zareaguje podczas wysiłku w wysokiej temperaturze. Udało mi się jednak z tym poradzić i bardzo się cieszę, że wrócę do domu z wygraną - powiedział Dennis.