pro-cycling.org
"Dzikie karty" na Tour de France rozdane
napisał: Mateusz Dudek (2018-01-08 17:54:26).

Amaury Sport Organisation opublikowało dzisiaj listę ekip pro-kontynentalnych, które otrzymają zaproszenia na trzy najważniejsze wyścigi etapowe we Francji w sezonie 2018 czyli Tour de France, Paryż-Nicea oraz Criterium du Dauphine.

Organizatorzy mięli do przyznania po cztery zaproszenia na każdy wyścig. Zgodnie z przewidywaniami zdecydowaną większość ASO wysłało do francuskich ekip. I tak na Tour de France, które rozpocznie się 7 lipca w departamencie Wandea, a zakończy 29 lipca na Polach Elizejskich, zaproszenia otrzymały ekipy: Fortuneo, Cofidis i Direct Energie oraz belgijska Wanty - Groupe Gobert. Sprawdziły się tym samym doniesienia, o których pisaliśmy pod koniec grudnia ubiegłego roku.

Miejsca zabrakło więc m.in. dla nowej francuskiej ekipy pro-conti Vital Concept, która liczyła na zaproszenie na Wielką Pętlę. W tym celu dyrektor sportowy zespołu, Jerome Pineau ściągnął m.in. Bryana Coquarda. To jednak jak widać nie wystarczyło. Sam Coquard z rozczarowaniem przyjął wiadomość o braku zaproszenia.

- Wiadomość o braku zaproszenia otrzymaliśmy jeszcze przed debiutem w jakimkolwiek wyścigu. To bardzo rozczarowujące - napisał na twitterze Francuz.

Na pocieszenie jeśli można w ogóle tak powiedzieć Vital-Concept otrzymało zaproszenie do udziału w Criterium du Dauphine (3-10 czerwca). Pozostałe trafiły do Cofidisu, Fortuneo-Samsic oraz Wanty-Groupe Gobert.

W rozgrywanym na początku marca wyścigu Paryż-Nicea dywizję pro-continental reprezentować będą z kolei: Cofidis, Direct Energie, Fortuneo-Samsic oraz Delko Marseille-Provence w barwach, którego w najbliższym sezonie ścigać będzie się Przemysław Kasperkiewicz.

"Dzikie karty" na Tour de France 2018: Fortuneo, Cofidis, Direct Energie, Wanty-Groupe Gobert

"Dzikie karty" na Paryż-Nicea 2018: Cofidis, Direct Energie, Fortuneo-Samsic, Delko Marseille-Provence

"Dzikie karty" na Criterium du Dauphine 2018: Cofidis, Fortuneo-Samsic, Wanty-Groupe Gobert, Vital Concept