pro-cycling.org
Kobieca Volta a Catalunya potwierdzona
napisał: Artur Pierzyński (2018-01-10 22:02:52).

Organizatorzy Volta a Catalunya potwierdzili, że w tym roku odbędzie się jej żeńska, jednodniowa edycja, która będzie miała miejsce w dniu ostatniego etapu wyścigu mężczyzn.

Trasa wyścigu pań poprowadzona zostanie pętlą pod historycznym wzgórzem Montjuic w Barcelonie z krętym podjazdem pod Font del Gat. Wyścig jest organizowany przy współpracy z ASO (Aumary Sport Organization), a jego włodarze inspirowali się jednodniówkami La Course i Madrid Challenge.

- Projekt, który jest na etapie tworzenia, ma pełne wsparcie rządu Katalonii i zrodził się dzięki odbywającym się już czterokrotnie La Course podczas Tour de France i trzykrotnie Madrid Challenge w trakcie Vuelta a Espana. Chcemy propagować kobiece kolarstwo i tworzymy tę jednodniówkę w celu umacniania takich imprez - brzmi komunikat prasowy organizatorów.

Dalsze informacje związane z wyścigiem zostaną przedstawione w najbliższych tygodniach, jednak wiadomo już, że panie ścigać się będą przed finałowym etapem mężczyzn, który również przebiegnie pod wzgórzem Montjuic. Trasa pod „Żydowskim Wzgórzem” jest stałym elementem katalońskiej Vuelty i zawsze przyciąga wielkie tłumy, na które organizatorzy liczą również podczas wyścigu kobiet.

- Chcemy postawić na sport kobiecy i ten wyścig jest ważnym wyzwaniem i możliwością do zaprezentowania się kobiet podczas Vuelta a Catalunya. Mamy nadzieję, że uda nam się zobaczyć wielkie show i kontynuować go przez kolejne lata - powiedział Ruben Peris, dyrektor wyścigu.

Trasa u podnóża wzgórza jest pagórkowata i mocno techniczna, sprzyja kolarzom lubiącym podjazdy ale też potrafiącym finiszować. Wyścig odbędzie się 25 marca i zbiegnie się z Gandawa-Wavelgem.