pro-cycling.org
Santos Women's Tour: Pierwszy etap dla Edmondson
napisał: Artur Pierzyński (2018-01-11 20:34:14).

Annette Edmondson (Wiggle High5) zwyciężyła na 1. etapie Santos Women's Tour obejmując tym samym prowadzenie w wyścigu. Katarzyna Pawłowska zajęła 25. miejsce.

Wyniki 1. etapu Santos Women's Tour 2018

Pierwszy etap kobiecej etapówki rozegrał się w okolicach miejscowości Gumeracha. Pagórkowata trasa zawierała jedną górską i jedną lotną premię, a panie miały do przejechanie niespełna 116 km.

Podczas trasy pojawiło się kilka prób ucieczek, jednak żadna z nich nie zakończyła się sukcesem i tym sposobem cała grupa dojechała do lotnej premii, na której najszybsza okazała się Chloe Hosking (Alé Cipollini) wyprzedając Annette Edmondson (Wiggle High5) i Emilie Moberg (Team Virtu Cycling Women).

Pierwszy rozłam nastąpił na podjeździe pod Torrens, na którym ulokowano górską premię. Jako pierwsza zameldowała się na niej Sabrina Stultiens (WaowDeals Pro Cycling) i to ona z dorobkiem 10 punktów zdobyła koszulkę najlepszej góralki. Po pokonaniu wzniesienia atak przypuściła Rachel Neylan (UniSA-Australia) i zdobyła pół minuty przewagi nad rywalkami, które finalnie na dwa kilometry przed metą skasowały samotny odjazd.

Etap zakończył się finiszem z grupy, z której najszybsza okazała się Annette Edmondson, drugie miejsce zajęła Giorgia Bronzini (Cylance Pro Cycling), a podium dopełniła Lauretta Hanson (UniSA-Australia). Katarzyna Pawłowska (Team Virtu Cycling Women) przecięła linię mety na 25. pozycji.