pro-cycling.org
Santos Women's Tour: Ostatnia próba dla Hosking
napisał: Martyna M. Kobylińska (2018-01-14 12:22:01).

Chloe Hosking (Ale Cipollini) triumfowała na ostatnim z czterech etapów australijskiego Santos Women's Tour, który dobiegł dziś końca w Adelajdzie.Fot. Ale Cipollini


Wyniki 4. etapu Santos Women's Tour 2018

Finałowym odcinkiem czterodniowego wyścigu było liczące 46 kilometrów kryterium uliczne wiodące po okolicy Wakefield Road w Adelajdzie, gdzie wyznaczono zarówno start, jak i metę.

Pomimo podejmowanych akcji zaczepnych żadna z ucieczek tym razem nie miała szans przetrwać i o końcowym wyniku zadecydował sprint z grupy. Najszybsza w nim okazała się przedstawicielka kraju gospodarza Chloe Hosking (Ale Cipollini). Na kresce wyprzedziła ona Włoszkę Giorgię Bronzini (Cylance Pro Cycling), a miejsca na podium etapu dopełniła druga z "kangurek" Annette Edmondson (Wiggle High5).

Ostatni etap nie wniósł szczególnych zmian do klasyfikacji generalnej, w której ponownie triumfowała Australijka Amanda Spratt (Mitchelton Scott), wyprzedzając Amerykankę Lauren Stephens (Cylance Pro Cycling) i koleżankę z kadry Katrin Garfoot (UniSA-Australia). Na 15. miejscu zmagania ukończyła Katarzyna Pawłowska (Team Virtu Cycling Women), będąca jedynką Polką w peletonie tegorocznego Santos Women's Tour.