pro-cycling.org
Tęczowy sagan wygrywa People's Choice Claccis
napisał: Martyna M. Kobylińska (2018-01-14 12:32:14).

Od zwycięstwa rozpoczął nowy sezon mistrz świata Peter Sagan (Bora-hansgrohe). Słowak okazał się najlepszy na kryterium ulicznym w Adelajdzie, tradycyjnie poprzedzającym Santos Tour Down Under.Fot. Bora-hansgrohe


Wyniki People's Choice Classic 2018

Tam gdzie dziś panie kończyły rywalizację w ramach Santos Women's Tour, tam też ścigali się panowie. Tradycyjnie już na dwa dni przed inauguracją Santos Tour Down Under rozegrany został klasyk People's Choice. Męski peleton ścigał się na dystansie 50 kilometrów wiodącym po rundzie ze startem i metą na Wakefield Road.

Spokojnie nie było - pierwszy wyścig w sezonie to i pierwsza próba sił i pierwsze okazje do harców. Chętnie skorzystali z nich m.in. Fumiyuki Beppu (Trek Segafredo), Tom Bohli (BMC Racing), Zakkari Dempster (Uni-S-Ausrtralia), Timothy Roe ((Uni-S-Ausrtralia), Jhonatan Restrepo (Katusha-Alpecin), Lachlan Morton (Dimension Data) czy Manuele Boara (Bahrain-Merida)., którzy utworzyli główny odjazd. Grupka kręciła na czele przez jakiś czas, ale sprinterskie ekipy ani myślały odpuścić ją do samej mety.

W finale uciekinierzy zostali wyłapani, a do walki o zwycięstwo ruszyli najszybsi zawodnicy peletonu. Spośród nich najskuteczniejszy okazał się Peter Sagan (Bora-hansgrohe), wyprzedzając na kresce Andre Greipel (Lotto Soudal) i Caleba Ewana (Mitchelton-Scott). Na odległych miejscach, poza główną grupą, finiszowali dwaj Polacy pracujący na rzecz swoich liderów - Łukasz Wiśniowski (Team Sky) i Maciej Bodnar (Bora-hansgrohe).