pro-cycling.org
Boom po zabiegu usunięcia arytmii
napisał: Mateusz Dudek (2018-01-19 22:32:34).

Lars Boom przeszedł w środę zabieg usunięcia arytmii serca i być może już w przyszłym tygodniu wróci do treningów.Fot. Tim de Waele/ TDWSport.com


Kolarz Team LottoNL-Jumbo o arytmii czyli zaburzeniach rytmu serca dowiedział się pod koniec sezonu 2017 i zwrócił się o pomoc lekarzy. Mimo to pierwotnie planował rozpocząć sezon od startu w trwającym właśnie wyścigu Tour Down Under jednak podczas prezentacji zespołu pod koniec grudnia poinformował, że zanim rozpocznie sezon będzie musiał poddać się zabiegowi ablacji. Zabieg odbył się w środę i zakończyła się sukcesem o czym 32-latek poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych.

- W środę odbył się zabieg kardiochirurgiczny usunięcia dokuczającej mi arytmii, który zakończył się pomyślnie i po nocy spędzonej w szpitalu mogłem wrócić do domu. Mam jeszcze rany na pachwinach, które muszą się zagoić, ale za około tydzień lub trochę więcej będę mógł rozpocząć lekkie treningi na rowerze. Córki przygotowały dla mnie piękne rysunki. Jestem szczęśliwy, że jestem ponownie z nimi w domu - napisał na Instagramie Boom.

Holender dołącza tym samym do grona zawodników, którym udało się pokonać problemy z sercem i mogli wrócić do zawodowego ścigania. Wśród nich są m.in. kolega Booma z Team LottoNL-Jumbo Robert Gesink oraz Ramunas Navardauskas (Bahrain-Merida), który wrócił właśnie po sześciu miesiącach przerwy. Nie wszyscy mieli tyle szczęścia. Z powodu arytmii swoje kariery przedwcześnie zakończyć musieli m.in. Niels Albert i Johan Vansummeren. Boom ma nadzieję, że zdoła się przygotować do startu w kampanii wiosennych klasyków.