pro-cycling.org
PŚ CX: Compton i Van der Poel triumfują w Nommay
napisał: Mateusz Pikos (2018-01-21 20:36:13).

Sezon przełajowy nieuniknienie zmierza do punktu kulminacyjnego, którym niewątpliwie będą mistrzostwa świata w Valkenburgu. Nim to jednak nastąpi błotniaków czeka niejedna okazja do sprawdzenia formy przed tym startem. Jedną z takich okazji była kolejna odsłona zmagań w ramach pucharu świata.Fot. UCI


Wyniki 8. rundy przełajowego Pucharu Świata 2017/2018

Na dwa tygodnie przed wyścigami, które zadecydują o tym kto będzie przez najbliższy rok występował w tęczowej koszulce światowa czołówka zgromadziła się w francuskim Nommay nieopodal granicy francusko-szwajcarskiej, gdzie rozegrano przedostatnie wyścigi pucharu świata. Kolarzy walczących o pucharowe punkty czeka jeszcze przyszłotygodniowy wyścig w holenderskim Hoogerheide.

Wyścig pań zakończył się podwójnym zwycięstwem zawodniczek zza oceanu. Jako pierwsza na metę wpadła niezagrożona Katherine Compton. Doświadczona Amerykanka wyprzedziła 55 sekund swą młodszą rodaczkę – Kaitlin Keough. Na najniższy stopień podium wskoczyła ku uciesze miejscowych kibiców ich ulubienica – Pauline Ferrand Prevot. Nie bez upływu na wyniki wyścigu były problemy sprzętowe Sanne Cant, które wykluczyły mistrzynię świata z walki o czołowe lokaty. Warto wspomnieć także o kolejnym dobrym występie Jolandy Neff. Szwajcarka reprezentująca barwy Kross Racing Team ukończyła wyścig na 8. miejscu.

Wyścig elity mężczyzn był kolejnym pojedynkiem Mathieu Van der Poela i Wouta Van Aerta, którzy okazali się poza zasięgiem rywali. Najlepiej obrazuje to strata trzeciego zawodnika, wyniosła ona 2 minuty i 11 sekund. Z walki o pierwsze miejsce po raz kolejny zwycięsko wyszedł Holender, który przekroczył metę 35 sekund przed Belgiem. Miejsce na najniższym stopniu podium przypadło natomiast drugiemu z Belgów – Toonemu Aertsowi.