pro-cycling.org
San Juan: Gaviria otwiera wyścig
napisał: Martyna M. Kobylińska (2018-01-22 00:45:13).

Na pierwszym z etapów argentyńskiego wyścigu najlepszy okazał się, dokładnie tak samo jak przed rokiem, Kolumbijczyk Fernando Gaviria z QuickStep Floors.Fot. QuickStep Floors


Wyniki 1. etapu Vuelta a San Juan Internacional 2018

Podczas gdy w Australii w niedzielę kolarze zakończyli rywalizacja w Santos Tour Down Under, inna część zawodników rozpoczęła rywalizację w Argentynie. 36. edycja Vuelta a San Juan zainaugurowana została liczącym niespełna 150 kilometrów etapem z metą w Pocito.

Podobnie jak na antypodach, tak samo i w San Juan kolarzom przyszło ścigać się w wielkim upale, choć nie powinno być to dla nikogo zaskoczeniem, bo takie warunki panują na tym wyścigu każdego roku.

Do odjazdu dnia zabrali się początkowo Pablo Anchieri (Urugwaj), Daniel Juarez (Asociacion Civil Mardan) i Adrian Richeze (A.C.A. Virgen De Fatima), do których po pewnym czasie dołączyli jeszcze Duilio Ramos (Argentyna), Victor Olivares (Chile), Juan Melivilo (Municipalidad de Pocito) oraz Facundo Cattapan (Municipalidad de Rawson). Siódemka kręciła swoje, ale jej przewaga nad peletonem utrzymywała się na poziomie 2 minut.

Sytuację na trasie skrupulatnie kontrolowała ekipa QuickStep Floors, która w odpowiednim momencie doprowadziła do skasowania odjazdu. Wówczas rozpoczęło się przygotowywanie gruntu pod finałowy sprint.

W końcówce najszybszy okazał się Fernando Gaviria z QuickStepu, pokonując na kresce Niccolo Bonifazio z Bahrain Merida i Matteo Pelucchiego z Bora-hansgrohe. Do Gavirii trafiła rzecz jasna także koszulka lidera klasyfikacji generalnej wyścigu.