pro-cycling.org
Voster Uniwheels na rowerach Author
napisał: Magda Tkacz (2018-02-01 11:33:32).

W sezonie 2018 ekipa Voster Uniwheels będzie ścigała się na rowerach Author. Tym samym będzie to powrót marki do naszego krajowego zawodowego peletonu.

Zespół Voster Uniwheels pozyskał sponsora technicznego – firmę Velo, będącą dystrybutorem m.in. marki Author na Polskę.

- Nasi kolarze dostaną do dyspozycji sprawdzony, najwyższy model producenta - Charisma 77 uzupełniony o elektryczny osprzęt Shimano Di2 i koła No Limited, a także rowery czasowe. Sam kilka sezonów ścigałem się na rowerach Author, tym bardziej cieszę się, że za sprawą naszej ekipy powrócą one do polskiego peletonu. Co więcej, dzięki współpracy z firmą Velo mamy jednego partnera, który zapewni nam zarówno rowery, jak i buty, kaski, okulary czy narzędzia – tłumaczy Mariusz Witecki, dyrektor sportowy Voster Uniwheels.

Tak współpracę komentuje Tomasz Radzki, prezes firmy Velo: Bardzo się cieszę z rozszerzenia naszych działań i jestem pewny, że współpraca będzie korzystna dla obu stron, a kolarze pojadą na naszych rowerach po nie jedno zwycięstwo. W ubiegłym sezonie ekipa Voster Uniwheels korzystała z dystrybuowanych przez nas kasków i okularów udowadniając, że jest solidnym partnerem.

Barwy grupy Voster Uniwheels w sezonie 2018 będzie reprezentowało 10 kolarzy. Obecnie część z nich zakończyła obóz przygotowawczy na Majorce, a Szymon Krawczyk i Dawid Czubak startują w rywalizacji na torze, przygotowując się do torowych mistrzostw świata. 15 lutego cała ekipa wyjedzie na obóz treningowy do Hiszpanii.

Źródło: Informacja prasowa | Voster Uniwheels Team