pro-cycling.org
Walencja: Alejandro Valverde powrócił!
napisał: Artur Pierzyński (2018-02-01 20:33:11).

Alejandro Valverde (Movistar), który doznał doznał poważnego wypadku podczas zeszłorocznego Tour de France, dopiero teraz powrócił do rywalizacji, za to od razu w wielkim stylu. Hiszpan zwyciężył na 2. etapie Volta a la Comunitat Valenciana.Fot. Movistar Team


Wyniki 2. etapu Volta a la Comunitat Valenciana 2018

Peleton miał do pokonania niespełna 154 km po dość trudnej trasie prowadzącego z Betery do Albuixech. Profil etapu był wymagający, bo zawierajł pięć górskich premii, z czego dwie miały najwyższą, pierwszą kategorię.

Głównymi bohaterami dnia byli Bryan Nauleau (Direct Energie), Mathias Van Gompel (Sport Vlaanderen-Baloise), Garikoitz Bravo (Euskadi-Murias), Jon Ander Insausti (Fundación Euskadi) oraz Jesus Alberto Rubio (Inteja Dominican Cycling Team), jednak na 35 km przed metą harcownicy zostali wchłonięci przez prowadzony przez Michała Kwiatkowskiego (Team Sky) peleton. Kolejny atak przypuścił Jakob Fuglsang (Astana), za którym natychmiast podążył Valverde. Para uciekinierów zameldowała się na górskiej premii 20 sekund przed goniącym peletonem, z którego w pogodni za uciekającym duetem wyrwał się jeszcze Luisa Leona Sanchez (Astana). Trójkę harcowników próbowała dogonić oderwana od peletonu mała grupka pościgowa, jednak plan się nie powiódł i ucieczka dojechała do mety w trzyosobowym składzie.

Walka o podium rozegrała się w pojedynku dwóch na jednego i mimo przewagi zawodników Astany to Valverde okazał się najsilniejszy i jako pierwszy przejechał linię mety. Drugie miejsce przypadło Sanchezowi, a na najniższym stopniu stanął Fuglsang. Michał Kwiatkowski, który pracował dziś mocno na rzecz Wouta Poelsa, ukończył etap na 44. pozycji. Najlepszym z kolarzy CCC Sprandi Polkowice był zaś Portugalczyk Amaro Manuel Antunes, zajmujący 22. lokatę.