pro-cycling.org
Etoile de Besseges: Laporte wygrywa 2. etap
napisał: Martyna M. Kobylińska (2018-02-01 21:11:51).

Francuz Christophe Laporte (Cofidis) sięgnął po zwycięstwo na mecie 2. etapu rodzimego Etoile de Besseges. Przejął on jednocześnie prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.Fot. Cofidis


Wyniki 2. etapu Etoile de Bessèges 2018

Na dystansie 151 kilometrów ścigali się kolarze w drugim dniu Etoile de Besseges. Trasa poprowadziła ich z Nimes do Generac i miała lekko interwałowy charakter, a całość wieńczyłī cztery rundy z podjazdem. Po licznych atakach do przodu odskoczyli w końcu Romain Combaud (Delko Marseille-Provence KTM), Michael Van Staeyen (Cofidis) i Jeremy Cabot (Roubaix-Lille Métropole), jednak ostatecznie z całej tej trójki na czele pozostał jedynie Combaud, podczas gdy pozostała dwója powróciła do peletonu.

Drużynowy kolega Przemysława Kasperkiewicza samotnie pokonywał więc długie kilometry, aż w końcu peleton zakończył jego akcję, doprowadzając do masowego finiszu w końcówce.

Najszybszy tym razem okazał się Christophe Laporte (Cofidis), za którym kreskę przekroczyli Bryan Coquard (Vital Concept Club) i Timothy Dupont (Wanty-Groupe Gobert). 23. miejsce zajął Przemek Kasperkiewicz (Delko Marseille-Provence KTM).