pro-cycling.org
Organizatorzy przyznali "dzikie karty" na Ronde van Vlaanderen 2018
napisał: Mateusz Dudek (2018-02-01 21:30:03).

Flanders Classic ogłosiło w środę listę siedmiu ekip Pro-Kontynentalnych, które otrzymały zaproszenie do startu w tegorocznej edycji Ronde van Vlaanderen.Fot. Ronde van Vlaanderen/ Photonews


102. edycja wyścigu zaliczanego do "monumentów" odbędzie się 1 kwietnia. Tym razem w gronie zaproszonych znalazły się ekipy: Sport Vlaanderen-Baloise, Wanty Group-Gobert, Veranda's Willems-Crelan,WB Aqua Protect Veranclassic, Cofidis, Vital Concept oraz Roompot-NL Loterij. Drużyny te dołączą do grona 18 ekip WorldTour, które start w wyścigu mają zapewniony z urzędu.

Wśród drużyn, które liczyły na zaproszenie, ale tym razem będą musiały obejść się smakiem znalazły się m.in. Direct Energie oraz Wilier-Triestina czyli ekipy, które mają w składzie kolarzy, którzy stawali na podium wyścigu: Sylvaina Chavanela oraz Filippo Pozzato. Rozczarowania z faktu braku zaproszenia nie kryje Lilian Calmejane, który liczył na debiut w tym wyścigu.

- Nowością w moim kalendarzu w sezonie 2018 będą klasyki, a w planie miałem start m.in. w Dwars Door Vlaanderen czy Tour of Flanders, jednak na ten nie zostaliśmy zaproszeni przez organizatorów. Jestem bardzo rozczarowany. - napisał na twitterze Calmejane.

Na drugim biegunie znalazły się za to Vital Concept, Wantry-Group Gobert czy Sport Vlaanderen-Baloise, które musiały przełknąć gorzką pigułkę związaną z brakiem zaproszenia na Paryż-Roubaix.

Start w tegorocznej edycji zapowiedzieli już m.in Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida), Michałem Kwiatkowskim (Team Sky), mistrza świata Peter Sagana (Bora-Hansgrohe) Mistrz olimpijski Greg Van Avermaet (BMC Racing) oraz obrońca tytułu z zeszłego roku Philippe Gilbert (Quick-Step Floors).