pro-cycling.org
Skład reprezentacji Polski na przełajowe MŚ
napisał: Martyna M. Kobylińska (2018-02-01 21:41:41).

Długo trzeba było czekać, jednak Polski Związek Kolarski potwierdził w końcu, że reprezentacja Polski weźmie udział w zaplanowanych na ten weekend mistrzostwach świata w kolarstwie przełajowym.

Mistrzostwa świata w kolarstwie przełajowym obędą się w najbliższy weekend w holenderskim Valeknburgu. Spora część pozostałych reprezentacji przebywa w Limburgii już od dobrego tygodnia - udała się tam prosto z Hoogerheide, gdzie w miniony weekend rozgrywana była finałowa runda Pucharu Świata CX. Polska reprezentacja w tym czasie nie wiedziała jeszcze nawet, czy do Holandii się ostatecznie wybierze - to efekt poważnych problemów finansowych i organizacyjnych, jakie obecnie trapią Polski Związek Kolarski. Dopiero wczoraj polscy przełajowcy dostali zielone światło na wyjazd, a Polski Związek Kolarski przedstawił dziś listę 10 zawodniczek i zawodników powołanych do kadry na MŚ... Powołanych, co niekoniecznie oznacza, że w Valkenburgu wystartują.

Już wcześniej z ewentualnego wyjazdu na mistrzostwa świata zrezygnowali mistrz Polski Marek Konwa (Volkswagen Samochodu Użytkowe MTB Team) oraz wicemistrz Polski Bartosz Mikler (MGLKS Victoria Jarocin), którzy pierwotnie powołani byli przez trenera Jana Antkowiaka do startu w wyścigu elity mężczyzn. W sumie nic dziwnego - ile można siedzieć na walizce czekając na "znak-sygnał" do wyjazdu, który może się w ogóle nie pojawić?

Wiadomo już też, że spośród ostatecznie przedstawionej dziesiątki, na wyjazd na czempionat zdecydowało się siedmioro zawodników. W wyścigu elity kobiet wystartuje mistrzyni Polski Marta Turoboś z Hurom LKK Luks Sławno Accent, a jej klubowa koleżanka Agnieszka Szpocińska pojedzie w orliczkach. W wyścigu orlików w szranki staną Wojciech Ceniuch (GKS Cartusia w Kartuzach) i Tomasz Budziński (Hurom LKK Luks Sławno Accent), a rywalizacji w wyścigu juniorów podejmą się mistrz Polski Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), Hubert Drobek (LKS Trasa Zielona Góra) i Piotr Gruszczyński (LKS POM Sparthem Strzelce Krajeńskie).