pro-cycling.org
Chris Froome rozpocznie sezon w Andaluzji
napisał: Martyna M. Kobylińska (2018-02-05 20:37:11).

Dopingowe zarzuty ciążące na Christopherze Froomie nie są najwyraźniej na tyle poważne w uznaniu Team Sky, by konieczne było tymczasowego jego zawieszenie. Drużyna zapowiedziała dziś, że Brytyjczyk rozpocznie sezon 2018 od wyścigu Ruta del Sol.Fot. Team Sky


14 lutego w hiszpańskim Mijas rozpocznie się 64. edycja Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista del Sol. W składzie zaanonsowanym na ten wyścig przez Team Sky znalazł się m.in. Christopher Froome. Oznacza to, że drużyna z Wielkiej Brytanii ma odmienne zdanie na temat tego co "wypada" w sytuacji, w której obecnie się znajduje.

Duża część kolarskiego środowiska apelowała do Team Sky, by ta zawiesiła Chrisa Froome'a w prawach zawodnika do czasu wyjaśnienia sprawy jego pozytywnego wyniku testu antydopingowego uzyskanego podczas zeszłoroczne Vuelta a Espana. Choć przepisy antydopingowe WADA i UCI nie nakładają takiego obowiązku, jest to właściwie powszechna praktyka wśród drużyn, w których doszło do naruszenia przepisów.

- Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że są to trudna sytuacja i dla wszystkich nas ważne jest, aby wyjaśnić to w uczciwy i przejrzysty sposób, nim wydane zostaną wyroki - powiedział Dave Brailsford, szef ekipy Sky. - Pracujemy z Chrisem by rozwiązać ten problem tak szybko, jak to możliwe.

- Jestem przekonany, że uda nam się wyjaśnić sytuację, w której się znalazłem. Zaręczam, że nikomu nie zależy na tym bardziej niż mnie - zapewnił z kolei Froome.