pro-cycling.org
Sylwester Szmyd asystentem trenera w Bora-Hansgrohe
napisał: Mateusz Pikos (2018-02-06 20:44:04).

Ilu emerytowanych kolarzy, tyle sposobów na życie po odstawieniu roweru na bok. Nie da się zaprzeczyć, że wielu z nich za wszelką cenę nie chce rozstać się z kolarstwem. Podobną drogę wybrał Sylwester Szmyd, który został asystentem trenera w niemieckiej ekipie World Touru.

Sylwetser Szmyd przekazał za pośrednictwem wpisu na swej stronie internetowej, że będzie pełnił funkcję asystenta głównego trenera, którym jest Patxi Villa. Wspomniana dwójka występowała wspólnie przez kilka lat w barwach włoskiej drużyny ówczesnego Pro Touru – Lampre.

We wpisie byłego kolarza czytamy: - Po zakończeniu kariery nie ukrywałem, że chciałbym wrócić do WT w innej roli. Dla mnie jednak nie jest to osiągnięty cel, a punkt wyjścia. Dostałem szansę i zamierzam ją wykorzystać. Był ktoś kto mnie mocno poparł i czuję na sobie odpowiedzialność powierzonego zadania.

Zawodnik z Bydgoszczy przez lata był jednym z nielicznych kolarzy znad Wisły występującym w zagranicznych profesjonalnych drużynach. Większość kariery spędził reprezentując włoskie ekipy takie jak Lampre czy Liquigas. Po ponad dekadzie na Półwyspie Apenińskim Sylwester Szmyd związał się z hiszpańskim Movistarem, gdzie spędził dwa niezbyt udane sezony, których następstwem były dwa lata w polkowickim CCC i zakończenie kariery.