pro-cycling.org
Colombia Oro y Paz: Franczak 7. na otwarcie
napisał: Martyna M. Kobylińska (2018-02-06 23:09:23).

W swoim pierwszym wyścigu w pomarańczowych barwach, Paweł Franczak zajął 7.miejsce w otwierającym zmagania etapie Colombia Oro y Paz.

Pierwszy etap 6-dniowego wyścigu rozpoczął się od odjazdu 5-osobowej ucieczki. Z powodu krótkiego dystansu, blisko 100km, peleton nie pozwolił atakującym na zdobycie zbyt dużej przewagi i trzymał wszystko pod kontrolą. Kolarze CCC Sprandi Polkowice, którzy przylecieli do Kolumbii 4 dni przed zawodami, wciąż dostosowują się do warunków Ameryki Południowej i rozpoczęli rywalizację spokojnie. Jako, że dla całej „szóstki” był to pierwszy start w sezonie 2018, starała się ona złapać wyścigowy rytm i spędziła dzień w grupie zasadniczej.

„Pomarańczowi” zdecydowanie przyspieszyli jednak na ostatnim okrążeniu, na którym skasowany został odjazd, walcząc o pozycję dla Pawła Franczaka. Jego ostatnim przybocznym był Paweł Bernas, który przeciągnął go w końcówce na dobrą pozycję w peletonie. Podjęli oni ambitną walkę, ale nie byli w stanie pokrzyżować szyków „pociągu” Quick Stepu. Ostatecznie Franczak przyjechał na bardzo dobrej, 7.pozycji.

Wygrał Fernando Gaviria, który bezbłędnie wykończył pracę kolegów. Drugi był of Juan Sebastian Molano (Manzana Postobon), a trzeci Ariel Maximiliano Richeze (Quick-Step Floors).

Źródło: Informacja prasowa | CCC Sprandi Polkowice