pro-cycling.org
Dubai Tour: Trzeci etap dla Cavendisha
napisał: Mateusz Dudek (2018-02-08 12:57:52).

Mark Cavendish (Team Dimension-Data) zwyciężył na 3. etapie wyścigu Dubai Tour. Brytyjczyk po zaciętej walce pokonał Nacera Bouhanniego (Cofidis) oraz Marcela Kittela (Katusha-Alpecin).Fot. Team Dimension-Data/ Stiehl Photography


Wyniki 3. etapu Dubai Tour 2018

Etap numer trzy liczył 183 kilometry i prowadził ze "Skydive Dubai" do leżącej nad Zatoką Omańską Fudżajry. Profil nie nastręczał wielkich trudności więc należało się spodziewać, że losy etap ponownie rozstrzygną się po sprincie całego peletonu.

W ucieczce, która uformowała się po mniej więcej 10 kilometrach znaleźli się: Simone Bevilacqua (Wilier Triestina - Selle Italia), Mark Christian (Aqua Blue Sport), Quentin Valognes (Team Novo Nordisk) oraz Loic Vliegen (BMC Racing Team). Podobnie jak dzień wcześniej, przewaga ucieczki szybko rosła, wynosząc po niespełna 30 kilometrach prawie osiem minut. To zmusiło peleton do zwiększenia tempa.

W trakcie etapu kolarzom towarzyszył mocny boczny wiatr co spowodowało, że ok. 65 kilometrów przed metą za sprawą m.in kolarzy Katushy doszło do rozpadu peletonu na mniejsze grupy. Sytuacja nie trwała jednak długo i po kilku kilometrach cały peleton ponownie jechał razem. Chwilę później złapana została ucieczka co spowodowało, że tempo w peletonie wyraźnie spadło.

Ponownie przyśpieszenie nastąpiło 30 kilometrów przed metą po samotnym ataku Toma Bohliego (BMC Racing Team). Szwajcar nie zdołał zbudować sobie przewagi pozwalającej myśleć o dojechaniu do mety i został złapany po przejechaniu kolejnych 15 kilometrów.

Od tego momentu na czele trwała walka o jak najlepsze rozprowadzenie sprinterów. Mocno o dobrą pozycję m.in. kolarze Katusha-Alpecin, którzy ewidentnie chcieli zatrzeć złe wrażenie po pierwszych dwóch etapach. Ostatecznie najszybszy okazał się Mark Cavendish (Team Dimension-Data), który pokonał Nacera Bouhanniego (Cofidis) oraz Marcela Kittela (Katusha-Alpecin).

Liderem wyścigu pozostaje Dylan Groenewegen (Team LottoNL-Jumbo), który o dwie sekundy wyprzedza Elie Vivianiego (Quick-Step Floors) oraz o sześć Marka Cavendisha (Team Dimension-Data).