pro-cycling.org
Jungels i Gilbert poprowadzą Quick-Step Floors
napisał: Artur Pierzyński (2018-02-12 22:22:27).

Ekipa Quick-Step Floors dość mocno rozpoczęła nowy sezon. Na koncie mają już wygrane etapowe w Dubai Tour i Colombia Oro y Paz. Wielkimi krokami zbliża się Volta ao Algarve, na którą belgijski team ma również chrapkę. Liderami wyścigu będą Bob Jungels i Philippe Gilbert.Fot. QuickStep Floors | Sigfrid Eggers


-Nie jadę tam tylko w ramach okresu przygotowawczego, mam zamiar wykorzystać każda napotkaną okazję. Czuję się dobrze i cieszę się na udział w wyścigu, bo mi on odpowiada - powiedział Jungels, który wystartuje w tej imprezie po raz pierwszy w swojej karierze. -Nie wiem czy będę się liczył w klasyfikacji generalnej, bo za wcześnie żeby to stwierdzić, ale było widać w Murcji, że formę mam dobrą i to się liczy.

Gilbert, podobnie jak Jungels, również startował w tegorocznej Vuelta Ciclista a Murcia. Beg ukończył wyścig na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej. Liderów Quick-Step Floors podczas Volta ao Algarve będą wspierać Yves Lampaert, Maximilian Schachmann, Florian Senechal, Pieter Serry i Zdenek Stybar.

Pięcioetapowa Volta rozpocznie się 14 lutego i zbiegnie się z Rutą del Sol oraz Tour of Oman, co nie przeszkodziło jednak potwierdzić w niej startu mocnym kolarzom innych teamów, jak choćby Geraintowi Thomasowi (Team Sky), Tony Martinowi (Katusha-Alpecin), Richiemu Porte (BMC Racing) i Danielowi Martinowi (UAE Team Emirates). Udział weźmie łącznie trzynaście zespołów.