pro-cycling.org
Superprestige: Cant i Van der Poel triumfują w generalkach
napisał: Mateusz Pikos (2018-02-18 22:11:56).

W Middelkerke na belgijskim wybrzeżu zapadły ostanie rozstrzygnięcia w ramach jednego z najbardziej cenionych wśród błotniaków cykli wyścigów – Superprestige.Fot. superprestigecyclocross.be


Pośród pań kolejne zwycięstwo odniosła mistrzyni świata Sanne Cant. Belgijka uprzedziła na mecie o 12 sekund Holenderkę Maud Kaptheijns, z którą do końca walczyła o zwycięstwo w całym cyklu. Jako trzecia linię mety przekorczyła druga z zawodniczek gospodarzy Laura Vendonschot, która do triumfatorki straciła blisko 50 sekund.

Pod nieobecność na starcie mistrza świata faworyt do zwycięstwa w wyścig mężczyzn mógł być tylko jeden. Jak się później okazało przypuszczenia te były trafne i zawody zakończyły się triumfem Mathieu Van der Poela. Holender pokonał między innymi dwóję Belgów, która uzupełniła podium, a byli to odpowiednio Tim Merlier i Michael Vanthourenhout.

Losy zwycięstwa w całym cyklu wśród elity kobiet pozostawały otwarte do ostatnich zawodów. Koniec końców najlepsza okazała się Sanne Cant, która wyprzedziła w klasyfikacji generalnej o zaledwie dwa punkty drugą także w sobotę Maud Kaptheijns. Z kolei w rywalizacji mężczyzn na przestrzeni ostatnich miesięcy równych sobie nie miał Mathieu Van der Poel, który wygrał 6 z 8 wyścigów Superprestige w sezonie 2017/18.