pro-cycling.org
Pinot zaskoczony dobrą formą
napisał: Mateusz Dudek (2018-02-19 22:19:10).

Francuz, który w weekend rozpoczął nowy sezon, który pod wieloma względami będzie dla niego inny niż dotychczasowe przyznał, że nie spodziewał się aż tak dobrego startu.Fot. FDJ


Pinot w ostatnich latach sezon rozpoczynał od startu w GP La Marseilleise, które odbywa się w połowie stycznia. W tym roku Pinot zdecydował się na zmiany. W związku z tym, że Francuz chce w tegorocznym sezonie wystartować w Giro d'Italia oraz Tour de France wraz z ekipą FDJ podjął decyzję o późniejszym rozpoczęciu ścigania. Pierwszy start nastąpił w ostatni weekend podczas dwuetapowego wyścigu Tour du Haut Var. 27-latek ukończył go na wysokim piątym miejscu.

- Jeśli chodzi o ocenę po moich pierwszych dwóch wyścigowych dniach to było całkiem nieźle. Dużo lepiej czułem się w niedzielę niż w sobotę, choć uważam też, że trasa nie była wystarczają selektywna co by mi bardziej odpowiadało. Nie było tutaj podjazdów tego typu, które by mi odpowiadały. Trzeba też przyznać, że Hivert był naprawdę mocny. - ocenił Pinot.

27-latek był nieco zaskoczony aż tak dobrą dyspozycją na samym początku sezonu.

- Zauważyłem, że robię spore postępy jeśli chodzi o formę i na pewno nie jestem w tyle jeśli chodzi o etap przygotowań do najważniejszych startów. Tak naprawdę to mocniejsze treningi rozpocząłem tydzień przed pierwszym startem i mimo, że na koniec zaliczyłem dwa dni wyścigowe na dużej intensywności to po wyścigu czułem się świeżo. Wciąż mam stosunkowo mało kilometrów w nogach,a fakt, że w końcówce byłem w stanie powalczyć o czołowe miejsca jest naprawdę zachęcający mając szczególnie na uwadze to co dopiero przede mną. Jestem naprawdę zadowolony - przyznał Francuz.

Kolarz FDJ ma przed rozpoczynającym się w lipcu Tour de France zaliczyć zaledwie 35 dni wyścigowych, w tym 21 podczas Giro d'Italia. W związku z tym zanim wystartuje we Włoszech pojawi się tylko podczas Volta a Catalunya w drugiej polowie marca oraz w Tour of the Alps w kwietniu.