pro-cycling.org
Aru potwierdził udział w Giro d’Italia
napisał: Artur Pierzyński (2018-02-19 23:34:42).

Fabio Aru, który od tego roku reprezentuje ekipę UAE Team Emirates, potwierdził swój udział w tegorocznym Giro d’Italia. Jak sam twierdzi, to była dokładnie przemyślana decyzja.Fot. UAE Team Emitates


Od grudnia zeszłego mówiło się, że po udziale w Tour de France w ostatnich dwóch latach z rzędu Aru będzie chciał wystartować w Giro. Z drugiej strony, możliwym scenariuszem była chęć zaprezentowania się zespołu UAE Team Emirates z nowym kolarzem światowej sławy podczas wielkiej pętli, w której ekipę zaprezentują Daniel Martin i Alexander Kristoff. Decyzja została ogłoszona dziś w siedzibie zespołu podczas prezentacji Abu Dhabi Tour.

-Naprawdę chciałem to dobrze przemyśleć i przedyskutować z zespołem. Decyzję podjęliśmy po przeanalizowaniu wielu zmiennych. Jestem szczęśliwy, że powrócę na trasę Giro. Dla włoskiego zawodnika to wyścig, który zawsze dodaje wyjątkowych emocji. Dodatkowo w tym roku pojadę w koszulce mistrza Włoch, co jeszcze bardziej podkreśli hołd dla ojczyzny - powiedział Aru.

Giro d’Italia było ważnym dla wczesnej kariery Włocha. W 2013 roku przyczynił się do zwycięstwa Vincenzo Nibalego, w 2014 ukończył wyścig na 3., a w 2015 na 2. miejscu. W 2015 roku zajął 1. miejsce w hiszpańskiej Vuelcie, jednak od tego czasu nie stanął na podium wielkiego touru.