pro-cycling.org
Maastricht i Valkenburg pozostają na trasie Amstel
napisał: Mateusz Pikos (2018-01-19 00:16:40).

Organizatorzy Amstel Gold Race poinformowali o przedłużeniu współpracy z miastami, które dotychczas gościły kolarzy startujących w piwnym wyścigu. Maastricht i Valkenburg będą odpowiednio miejscem startu i mety wyścigu rozgrywanego w Limburgii przez pięć kolejnych lat.

Maastricht gości kibiców i uczestników Amstel Gold Race od 1991 roku, kiedy to w stolicy Limburgii pierwszy raz zapadały rozstrzygnięcia klasyku wchodzącego w skład tzw. Tryptyku Ardeńskiego. Taki stan rzeczy miał miejsce do 2002, natomiast w latach 1998-2002 rodzinne miasto Toma Dumoulina było jednocześnie miejscem startu i mety Amstel Gold Race.

Istotna zmiana dla przebiegu nastąpiła w 2003 roku, gdy meta została usytułowana w Valkenburgu. Dziesięć kolejnych edycji kończyło się finiszem na legendarnym wzniesieniu – Caubergu. Po dekadzie końcówka została przesunięta i kolarze przekraczali linię mety niespełna 2 kilometry za szczytem.

Przedstawiciele rady miejskiej Maastricht nie kryją radości z takiego obrotu spraw. - Start Amstel Gold Race oznacza wzrost gospodarczy dla Maastricht wynikający wizyt w centrum miasta i noclegów przybyłych osób - powiedział John Aerts, jeden z radnych stolicy Limburgii, który widzi wymierne korzyści dla swojego miasta jakie daje możliwość dalszej współpracy z organizatorem.

Z kolei przedstawiciel rady miejskiej Valkenburga wypowiedział się na temat przedłużenia współpracy z organizatorem w następujący sposób - Amstel Gold Race i Valkenburg są nierozerwalnie połączone ze sobą. Co roku wyścig ten jest jednym z najważniejszych wydarzeń w naszym mieście.