pro-cycling.org
14 zespołów wyścigu Szlakiem Walk Mjr Hubala
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-05-27 14:22:22).

Do tegorocznej edycji Międzynarodowego Wyścigu Szlakiem Walk Mjr Hubala pozostało już tylko kilka dni. Przed rokiem po zwycięstwo w klasyfikacji generalnej sięgnął Eryk Latoń, który z jedynką na plecach przystąpi do środowego kryterium w Kielcach, inaugurującego zmagania w „Hubalu”. Kto poza nim weźmie udział w pięciodniowej rywalizacji?

Ostatecznie na liście startowej 12. odsłony Wyścigu Szlakiem Walk Mjr Hubala znalazło się 14 zespołów, które staną w szranki w 8-osobowych składach. Są pośród nich zarówno ekipy polskie, jak i zagraniczne - m.in. z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Czech czy Ukrainy.

Na starcie kryterium ulicznego o Puchar Mariana Formy pojawi się komplet pięciu zawodowych drużyn z naszego „podwórka”, tj. Team Hurom, CCC Sprandi Polkowice, Wibatech 7R Fuji, Voster Uniwheels Team oraz Domin Sport.

Pierwszy na liście startowej jest rzecz jasna Team Hurom, w barwach którego ściga się zeszłoroczny zwycięzca wyścigu Eryk Latoń. Na pewno i tym roku znajdzie on dla siebie szanse do walki o etapowe zwycięstwo, jednak z uwagi na znacznie trudniejszy, górskich charakter trasy nie ma co marzyć o powtórzeniu sukcesu w „generalce”. O szablę Majora Dobrzańskiego powalczą za to dwaj jego koledzy, którzy dobrze czują się w trudniejszym terenie - Emanuel Piaskowy i Bartosz Warchoł.

Mocny skład na „Hubala” zapowiedział także Wibatech. Znaleźli się w nim m.in. Sylwester Janiszewski i Grzegorzem Stępniakiem, którzy na pewno celować będą w wygrane podczas sprinterskich finiszy. Tym, na którego jednak szczególnie warto zwrócić uwagę jest Marek Rutkiewicz, który tej wiosny jest w znakomitej formie. Wygrał on już dwie ważne etapówki rozgrywane w minionych tygodniach - CCC Tour Grody Piastowskie oraz Bałtyk - Karkonosze Tour. Oba rozgrywane były przy podobnej obsadzie, jaka będzie na „Hubalu”, więc śmiało można uznać Rutkiewicza za głównego faworyta końcowego zwycięstwa.

Wielu będzie starało się pokrzyżować plany Wibatechu. Tanio skóry na pewno nie sprzeda brytyjska drużyna ONE Pro Cycling z dwoma Polakami na pokładzie - Kamilem Gradkiem i Karolem Domagalskim. To, że zabierać się będą oni w odjazdy i walczyć o generalkę jest pewne. Z kolei tam, gdzie szanse na zwycięstwo będą mieć sprinterzy, „wyspiarze” jechać będą na Australijczyka Steele Von Hoffa.

Liczący około 110 zawodników peleton wydawać się może mały, jednak na tak selektywnej trasie przełożyć się to może na większą dynamikę rozgrywania wyścigu. O tym jednak, jak wyglądać będzie rywalizacja na świętokrzyskich i łódzkich szosach dowiemy się dopiero za kilka dni.

Lista drużyn 12. Międzynarodowego Wyścigu Szlakiem Walk Mjr Hubala (31 maja - 4 czerwca): Team Hurom, CCC Sprandi Polkowice, reprezentacja Polski, reprezentacja Czech, ONE Pro Cycling, Wibatech 7R Fuji, LKT Team Brandenburg, Nice Cycling Team, SKC Tufo Prostejov, Voster Uniwheels Team, Kolss Cycling Team, Domin Sport, Minsk Cycling Club, CK Pribram Fany Gastro.


Źródło: Informacja prasowa | Wyścig Szlakiem Walk Mjr Hubala