pro-cycling.org
Nowi trenerzy Polskiego Związku Kolarskiego
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-01-14 23:44:41/przeczytano 2057 razy).

Po grudniowych wyborach w Polskim Związku Kolarskim trwa wprowadzanie zmian i obsadzanie stanowisk. W ostatnich dniach związek poinformował o nowych trenerach MTB i kadry juniorów.

Polski Związek Kolarski, na czele którego od miesiąca stoi Dariusz Banaszek, postanowił najwyraźniej ujednolicić system prowadzenia juniorskich kadr szosowej i torowej, które do tej pory rozbite byly na kilka sekcji prowadzonych przez różnych trenerów. Teraz PZKol poinformował o ich połączeniu, które od nowego roku funkcjonować mają w ramach jednego wspólnego programu. Trenerem koordynatorem został Tomasz Owsian, któremu podlegać będą odpowiedzialny za szosę Waldemar Cebula i odpowiedzialny za tor Jerzy Świnoga.

Z kolei na drodze ogłoszonego w połowie grudnia konkursu nowym trenerem kadry MTB Cross Country (elita, młodzieżowcy, juniorki – kobiety, mężczyźni) funkcję tę pełnić będzie od teraz były kolarz Kornel Osicki, zastępując na tym stanowisku Michała Krawczyka, Rafał Hebisz i Sebastiana Żabińskiego. Trenerem współpracującym będzie Bogdan Czarnota.