pro-cycling.org
Liege-Bastogne-Liege Femmes 2017
dodał: Martyna M. Kobylińska (2017-04-23 14:13:33), kat. 1.WWT (BEL); 135,5km (Batogne - Ans); 23 kwietnia 2017. 

1. Anna Van Der Breggen (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam                                             3:42:17
2. Elizabeth Deignan (GBr) Boels Dolmans Cyclingteam                                                0:00:17
3. Katarzyna Niewiadoma (Pol) WM3 Pro Cycling                                                       0:00:19
4. Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb Women                                                           0:00:31
5. Annemiek Van Vleuten (Ned) Orica Scott Women                                                      
6. Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervelo Bigla Pro Cycling Team                                       
7. Shara Gillow (Aus) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope                                             
8. Olga Zabelinskaya (Rus) BePink Cogeas                                                             
9. Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5                                                          0:00:34
10. Cecilie Uttrup Ludwig (Den) Cervelo Bigla Pro Cycling Team                                      0:00:41
11. Janneke Ensing (Ned) Alé Cipollini                                                              0:00:48
12. Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans Cyclingteam                                                  0:01:33
13. Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb Women                                                           
14. Claudia Lichtenberg (Ger) Wiggle High5                                                           
15. Sabrina Stultiens (Ned) Team Sunweb Women                                                        
16. Audrey Cordon Ragot (Fra) Wiggle High5                                                           
17. Anouska Koster (Ned) WM3 Pro Cycling                                                             
18. Martina Ritter (Aut) Drops Cycling Team                                                          
19. Tetiana Riabchenko (Ukr) Lensworld-Kuota                                                         
20. Katrine Aalerud (Nor) Hitec Products                                                            0:01:37
21. Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans Cyclingteam                                                 
22. Marie Vilmann (Den) Cervelo Bigla Pro Cycling Team                                              0:01:40
23. Alena Amialiusik (Blr) Canyon SRAM Racing                                                       0:01:48
24. Vita Heine (Nor) Hitec Products                                                                 0:02:00
25. Margarita Victoria Garcia (Spa) Bizkaia-Durango                                                 0:02:03
26. Katrin Garfoot (Aus) Orica Scott Women                                                          0:02:24
27. Amanda Spratt (Aus) Orica Scott Women                                                            
28. Anna Christian (GBr) Drops Cycling Team                                                          
29. Roxane Knetemann (Ned) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope                                       0:02:37
30. Sheyla Gutierrez (Spa) Cylance Pro Cycling                                                      0:02:46
31. Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana                                                        0:02:48
32. Dani King (GBr) Cylance Pro Cycling                                                              
33. Ann-Sophie Duyck (Bel) Drops Cycling Team                                                       0:02:50
34. Eri Yonamine (Jpn) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope                                            
35. Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam                                                   0:02:53
36. Amelie Rivat (Fra) Lares-Waowdeals                                                              0:03:32
37. Lorena Llamas (Spa) Bizkaia-Durango                                                             0:04:06
38. Kelly Van Den Steen (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx                                                0:07:24
39. Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling                                                         
40. Sofie De Vuyst (Bel) Lares-Waowdeals                                                             
41. Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women's Team                                                      0:08:00
42. Agnieszka Skalniak (Pol) Astana Women's Team                                                     
43. Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb Women                                                         
44. Elise Delzenne (Fra) Lotto Soudal Ladies                                                         
45. Moniek Tenniglo (Ned) WM3 Pro Cycling                                                            
46. Charlotte Bravard (Fra) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope                                       
47. Anna Potokina (Rus) Servetto Giusta                                                              
48. Camilla Pedersen (Den) Team Veloconcept Women                                                    
49. Lourdes Oyarbide (Spa) Bizkaia-Durango                                                           
50. Lara Vieceli (Ita) Astana Women's Team                                                           
51. Laura Camila Lozano (Col) Servetto Giusta                                                        
52. Mónika Kiraly (Hun) S.C. Michela Fanini                                                          
53. Anisha Vekemans (Bel) Alé Cipollini                                                              
54. Iraida Garcia (Cub) S.C. Michela Fanini                                                          
55. Stephanie Pohl (Ger) Cervelo Bigla Pro Cycling Team                                              
56. Claudia Koster (Ned) Team Veloconcept Women                                                     0:08:04
57. Victorie Guilman (Fra) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope                                        
58. Hanna Nilsson (Swe) BTC City Ljubljana                                                           
59. Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana                                                             
60. Daniela Reis (Por) Lares-Waowdeals                                                              0:08:13
61. Wubbigje Regina Knol (Ned) Cylance Pro Cycling                                                  0:08:16
62. Alison Jackson (Can) BePink Cogeas                                                              0:08:18
63. Anna Ceoloni (Ita) S.C. Michela Fanini                                                          0:08:19
64. Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini                                                              0:08:26
65. Alice Maria Arzuffi (Ita) Lensworld-Kuota                                                       0:09:18
66. Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans Cyclingteam                                                
67. Abby-Mae Parkinson (GBr) Drops Cycling Team                                                     0:09:44
68. Alice Barnes (GBr) Drops Cycling Team                                                            
69. Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana                                                           
70. Kseniya Tuhai (Blr) BePink Cogeas                                                                
71. Nathalie Verschelden (Bel) Lensworld-Kuota                                                       
72. Olena Pavlukhina (Aze) Astana Women's Team                                                       
73. Milagro Mena (Crc) SAS - MACOGEP                                                                 
74. Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing                                                        
75. Annette Edmondson (Aus) Wiggle High5                                                             
76. Jessy Druyts (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx                                                        
77. Roos Hoogeboom (Ned) Bizkaia-Durango                                                             
78. Alice Gasparini (Ita) Servetto Giusta                                                            
79. Daiva Tuslaite (Ltu) Alé Cipollini                                                               
80. Francesca Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini                                                     
81. Shani Bloch-Davidov (Isr) Team Veloconcept Women                                                 
82. Allie Dragoo (USA) Cervelo Bigla Pro Cycling Team                                                
83. Jenelle Crooks (Aus) Orica Scott Women                                                           
84. Lauren Kitchen (Aus) WM3 Pro Cycling                                                             
85. Georgia Williams (Aus) Orica Scott Women                                                         
86. Małgorzata Jasińska (Pol) Cylance Pro Cycling                                                    
87. Hannah Barnes (GBr) Canyon SRAM Racing                                                           
88. Trixi Worrack (Ger) Canyon SRAM Racing                                                           
89. Gracie Elvin (Aus) Orica Scott Women                                                             
90. Charlotte Becker (Ger) Hitec Products                                                            
91. Tatiana Guderzo (Ita) Lensworld-Kuota                                                           0:09:48
92. Susanna Zorzi (Ita) Drops Cycling Team                                                           
93. Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld-Kuota                                                  
94. Femke Verstichelen (Bel) Servetto Giusta                                                        0:09:58
95. Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5                                                             0:10:17
96. Lotta Lepistö (Fin) Cervelo Bigla Pro Cycling Team                                               
97. Pauline Allin (Fra) SAS - MACOGEP                                                               0:11:48
98. Sarah Inghelbrecht (Bel) Lares-Waowdeals                                                        0:13:50
DNF. Ting Ying Huang (Tpe) Servetto Giusta                                                           
DNF. Cecilie Gotaas Johnsen (Nor) Hitec Products                                                     
DNF. Nina Kessler (Ned) Hitec Products                                                               
DNF. Tereza Medvedova (Svk) BePink Cogeas                                                            
DNF. Katia Ragusa (Ita) BePink Cogeas                                                                
DNF. Ilaria Sanguineti (Ita) BePink Cogeas                                                           
DNF. Thalita De Jong (Ned) Lares-Waowdeals                                                           
DNF. Saartje Vandenbroucke (Bel) Lares-Waowdeals                                                     
DNF. Natalie Kerwin (NZl) Team Veloconcept Women                                                     
DNF. Amber Leone Neben (USA) Team Veloconcept Women                                                  
DNF. Doris Schweizer (Swi) Team Veloconcept Women                                                    
DNF. Pauline Ferrand Prevot (Fra) Canyon SRAM Racing                                                 
DNF. Valeriya Kononenko (Ukr) S.C. Michela Fanini (Ukr) S.C. Michela Fanini                          
DNF. Jutatip Maneephan (Tha) S.C. Michela Fanini (Tha) S.C. Michela Fanini                           
DNF. Soline Lamboley (Fra) SAS - MACOGEP (Fra) SAS - MACOGEP                                         
DNF. Irena Ossola (USA) SAS - MACOGEP (USA) SAS - MACOGEP                                            
DNF. Iris Sachet (Fra) SAS - MACOGEP (Fra) SAS - MACOGEP                                             
DNF. Valerie Demey (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx                         
DNF. Fien Delbaere (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx                         
DNF. Susanne Andersen (Nor) Hitec Products (Nor) Hitec Products                                      
DNF. Kseniia Dobrynina (Rus) Servetto Giusta (Rus) Servetto Giusta                                   
DNF. Sofia Beggin (Ita) Astana Women's Team (Ita) Astana Women's Team                                
DNF. Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle High5 (Jpn) Wiggle High5                                           
DNF. Jeanne Korevaar (Ned) WM3 Pro Cycling (Ned) WM3 Pro Cycling                                     
DNF. Aude Biannic (Fra) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope (Fra) FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope  
DNF. Miho Yoshikawa (Jpn) Bizkaia-Durango (Jpn) Bizkaia-Durango                                      
DNF. Juliette Labous (Fra) Team Sunweb Women (Fra) Team Sunweb Women                                 
DNF. Rozanne Slik (Ned) Team Sunweb Women (Ned) Team Sunweb Women                                    
DNF. Celine Van Severen (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx                    
DNF. Mieke Kröger (Ger) Canyon SRAM Racing                                                           
DNF. Valentina Scandolara (Ita) WM3 Pro Cycling                                                      
DNF. Carlee Taylor (Aus) Alé Cipollini                                                               
DNF. Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling                                                     
DNF. Kaat Hannes (Bel) Lensworld-Kuota                                                               
DNF. Jessie Daams (Bel) Lotto Soudal Ladies                                                          
DNF. Isabelle Beckers (Bel) Lotto Soudal Ladies                                                      
DNF. Annelies Dom (Bel) Lotto Soudal Ladies                                                          
DNF. Chantal Hoffmann (Lux) Lotto Soudal Ladies                                                      
DNF. Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana                                                            
DNF. Anna Zita Maria Stricker (Ita) BTC City Ljubljana                                               
DNF. Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini                                                                
DNF. Anna Kiesenhofer (Aut) Lotto Soudal Ladies