pro-cycling.org
Coppa Bernocchi 2017
dodał: Magda Tkacz (2017-09-14 17:50:48), kat. 1.1 (ITA); 194 km. (Legnano - Legnano); 14 września 2017. 

  1 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida               4:34:32
  2 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
  3 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates
  4 Michael Albasini (Swi) Orica-Scott
  5 Elia Viviani (Ita) Italy
  6 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
  7 Shane Archbold (NZl) Bora-Hansgrohe
  8 Mihkel Räim (Est) Israel Cycling Academy
  9 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 10 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli
 11 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Hansgrohe
 12 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 13 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 14 Sepp Kuss (USA) Rally Cycling
 15 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina
 16 Marco Canola (Ita) Nippo - Vini Fantini
 17 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
 18 Dylan Page (Swi) Caja Rural-Seguros RGA
 19 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 20 Fabian Lienhard (Swi) Switzerland
 21 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli
 22 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida
 23 Dmitrii Sokolov (Rus) Lokosphinx
 24 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF
 25 Patrick Gamper (Aut) Tirol Cycling Team
 26 Marco Zamparella (Ita) Amore & Vita - Selle SMP
 27 Sergei Shilov (Rus) Lokosphinx
 28 Daniele Bennati (Ita) Italy
 29 Ivan Santaromita (Ita) Nippo - Vini Fantini
 30 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 31 Dmitrii Strakhov (Rus) Lokosphinx
 32 Simone Velasco (Ita) Bardiani CSF                    00:08
 33 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
 34 Remy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 35 Alexander Aranburu (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 36 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 37 Yonder Godoy (Ven) Wilier Triestina
 38 Roman Maikin (Rus) Gazprom – Rusvelo
 39 Gino Mäder (Swi) Switzerland
 40 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 41 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates
 42 Romain Hardy (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 43 Sebastian Schönberger (Aut) Tirol Cycling Team       00:19
 44 Arnold Jeannesson (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 45 Andrea Pasqualon (Ita) Italy
 46 Andriy Vasylyuk (Ukr) Kolss Cycling Team             00:23
 47 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 48 Jonathan Lastra (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 49 Jon Irisarri (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 50 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
 51 Andrea Palini (Ita) Androni Giocattoli
 52 Simone Ravanelli (Ita) Unieuro Trevigiani - Hemus 1896
 53 Nicola Gaffurini (Ita) Sangemini - Mg. K Vis
 54 Antonio Parrinello (Ita) GM Europa Ovini
 55 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo               00:27
 56 Daniel Martin (Irl) Quick-Step Floors
 57 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
 58 Gašper Katrašnik (Slo) Adria Mobil
 59 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini        00:30
 60 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 61 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli
 62 Michele Gazzara (Ita) Sangemini - Mg. K Vis
 63 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy            00:32
 64 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence KTM
 65 Maximilian Kuen (Aut) Tirol Cycling Team
 66 Alexander Vdovin (Rus) Lokosphinx
 67 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 68 Patrick Schelling (Swi) Switzerland
 69 Žiga Grošelj (Slo) Adria Mobil
 70 Egan Bernal (Col) Androni Giocattoli
 71 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini            00:40
 72 Amanuel Ghebreigzabhier Werkilul (Eri) Dimension Data
 73 El Mehdi Chokri (Mar) Dimension Data
 74 Pierpaolo Ficara (Ita) Amore & Vita - Selle SMP
 75 Francesco Romano (Ita) UAE Team Emirates
 76 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates
 77 Andrea Toniatti (Ita) Bahrain-Merida
 78 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
 79 Federico Canuti (Ita) D'Amico Utensilnord
 80 Marco Tizza (Ita) GM Europa Ovini
 81 Ettore Carlini (Ita) D'Amico Utensilnord
 82 Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
 83 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil                    00:49
 84 Andrea Garosio (Ita) Bahrain-Merida
 85 Davide Formolo (Ita) Italy                           00:55
 86 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina
 87 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina
 88 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Sangemini - Mg.     00:57
 89 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli
 90 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept          00:59
 91 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept     01:08
 92 Marco Molteni (Ita) Unieuro Trevigiani - Hemus 1     01:15
 93 Emerson Oronte (USA) Rally Cycling                   02:07
 94 Uri Martins Sandoval (Mex) Amore & Vita - Selle      02:19
 95 Matteo Moschetti (Ita) Italy
 96 Alexander Evtushenko (Rus) Lokosphinx                03:56
 97 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                  04:07
 98 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                      04:14
 99 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom – Rusvelo
100 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom – Rusvelo
101 Joseph Areruya (Rwa) Dimension Data
102 Alan Marangoni (Ita) Nippo - Vini Fantini
103 Adriano Brogi (Ita) GM Europa Ovini
104 Andrea Guardini (Ita) UAE Team Emirates
105 Giovanni Lonardi (Ita) Italy
106 José Manuel Díaz (Spa) Israel Cycling Academy
107 John Anderson Rodriguez (Col) Delko Marseille Provence KTM
108 Dimitri Bussard (Swi) Switzerland
109 Kamil Małecki (Pol) CCC Sprandi Polkowice
110 Lukas Rüegg (Swi) Switzerland
111 Stefan De Bod (RSA) Dimension Data
112 Imerio Cima (Ita) Italy
113 German Nicolas Tivani Perez (Arg) Unieuro Trevigiani - Hemus 18
114 Seid Lizde (Ita) UAE Team Emirates
115 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
116 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy
117 Colin Joyce (USA) Rally Cycling
118 Simone Bernardini (Ita) Sangemini - Mg. K Vis
119 Alexander Porsev (Rus) Gazprom – Rusvelo
120 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo
121 Redi Halilaj (Alb) Amore & Vita - Selle SMP
122 Anton Vorobyev (Rus) Gazprom – Rusvelo
123 Zahiri Abderrahim (Mar) Unieuro Trevigiani - Hemus 1896
124 Žiga Horvat (Slo) Adria Mobil
125 Adam De Vos (Can) Rally Cycling
126 Metkel Eyob (Eri) Dimension Data
127 Giovanni Carboni (Ita) Italy
128 Josu Zabala (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
129 Piotr Brożyna (Pol) CCC Sprandi Polkowice            04:20
130 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
131 Antonio Di Sante (Ita) GM Europa Ovini               04:24
132 Andrea Ruscetta (Ita) GM Europa Ovini                04:37
133 Matteo Rotondi (Ita) GM Europa Ovini
134 Pierre Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept